“Istiqlol” sanʼat saroyida “Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi mukofoti” sovrindorlarini tantanali taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi.
Mukofot yoshlarga davlat va jamiyat boshqaruvi, iqtisodiyot va qishloq xoʻjaligi, fan-taʼlim va ijtimoiy soha, sanʼat, madaniyat, jurnalistika va sport sohasidagi 33 ta nominatsiya boʻyicha berilib, uning miqdori har bir sovrindor uchun eng kam ish haqining 30 baravari miqdorida belgilangan.
Mukofotga vazirlik, idora va tashkilotlar hamda Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi va hududiy hokimliklar tomonidan 33 ta nominatsiya boʻyicha 700 nafardan ortiq yoshlar nomzodlari tavsiya etildi.
Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi qoshida tuzilgan ekspertlar komissiyasi tomonidan nomzodlar hujjatlari oʻrganib chiqilib, 24 ta nominatsiya boʻyicha 70 nafar yoshlar saralab olindi.
Har bir nominatsiya boʻyicha saralangan 3 nafardan nomzodlar faoliyati toʻgʻrisidagi maʼlumotlar Oʻzbekiston yoshlar ittifoqining www. mukofot. yi. uz internet saytida joylashtirilib, ularga keng jamoatchilik va yoshlar tomonidan ochiq ovozga qoʻyildi. Eng koʻp ovoz toʻplagan nomzodlar “Oʻzbekiston yoshlar ittifoqi mukofoti” sovrindori boʻldi.
Sovrindorlar bilan tanishing:
“Yilning eng yaxshi yosh deputati” nominatsiyasi
Nosirova Dilnavoz Ilhomovna
“Yilning eng yaxshi tuman (shahar) ichki ishlar boshqarmasi boshligʻining yoshlar masalalari boʻyicha oʻrinbosari” nominatsiyasi
Baxramov Akmal Abdulxayevich
“Yilning eng yaxshi yosh mahalla posboni” nominatsiyasi
Baqoyev Fazliddin Nasriddin oʻgʻli
“Yilning eng yaxshi tuman (shahar) kengashi raisi” nominatsiyasi
Arslonov Zafar Doniyorovich
“Yilning eng yaxshi yosh tadbirkori” nominatsiyasi
Murodova Ifora Erkin qizi
“Yilning eng yaxshi yosh fermeri” nominatsiyasi
Mamanova Nargizaxon Abdurazzoq qizi
“Yilning eng yaxshi yosh hunarmandi” nominatsiyasi
Sagdullayev Faxriddin Isomiddin oʻgʻli
“Yilning eng yaxshi fidoiy yoshlar otryadi aʼzosi” nominatsiyasi
Mamayusupova Nodira Qaxramon qizi
“Yilning eng yaxshi talabasi” nominatsiyasi
Egamberganov Xakimboy Qudrat oʻgʻli
“Yilning eng yaxshi oʻquvchisi” nominatsiyasi
Mamajonova Barno Taxirovna
“Yilning eng yaxshi boshlangʻich tashkilot yetakchisi” nominatsiyasi
Ziyatdinova Malika Raximbayevna
“Yilning eng yaxshi yosh teatr rejissyori” nominatsiyasi
Xusanov Rustamjon Ravshanjon oʻgʻli
“Yilning eng yaxshi yosh kino rejissyori” nominatsiyasi
Azizova Muxlisa Sabirovna
“Yilning eng yaxshi yosh teatr aktyori” nominatsiyasi
Anarbayeva Nigina Sharaxmedovna
“Yilning eng yaxshi yosh kino aktyori” nominatsiyasi
Normatova Feruza
Opera yoʻnalishida “Yilning eng yaxshi yosh qoʻshiq ijrochisi” nominatsiyasi
Isroilov Umid Shavkatovich
Estrada yoʻnalishida “Yilning eng yaxshi yosh qoʻshiq ijrochisi” nominatsiyasi
Ortiqov Sherzodbek Sherbutayevich
Nazm yoʻnalishida “Yilning eng yaxshi yosh ijodkori” nominatsiyasi
Mahmudova Baxtiniso Eshquvvatovna
Nasr yoʻnalishida “Yilning eng yaxshi yosh ijodkori” nominatsiyasi
Ibragimova Nodira Shuxratjonovna
“Yilning eng yaxshi yosh jurnalisti” nominatsiyasi
Jumamurodov Akmal Allayarovich
“Yilning eng yaxshi yosh rassomi” nominatsiyasi
Roʻziboyev Doston Hasan oʻgʻli
“Yilning eng yaxshi yosh dizayneri” nominatsiyasi
Ermatov Farrux Gʻanijonovich
“Yilning eng yaxshi yosh sportchisi” nominatsiyasi
Sindarov Javohir Sanjarbekovich
https://saviya.uz/hayot/jarayon/ozbekiston-yoshlar-ittifoqi-mukofoti-sovrindorlari-bilan-tanishing/